celik kapi bursa

Çelik Kapı Bursa

Çelik Kapı Bursa olarak halkımızı çelik kapı konusunda bilinçlendirmeyi bir sosyal sorumluluk olarak görmekteyiz. İnsanlar için çelik kapı seçimi yapmak hayatlarında nadir yaptıkları bir durumdur. Kaliteli bir çelik kapı alındığında ise yıllarca gönül rahatlığı ile kullanabileceğimiz bir seçim yapmış olacağız. İnsanların çelik kapı konusunda tecrübeleri olmadıkları için yanlış kararlar verebilmektedirler.

Çelik Kapı insanların en değerli varlıkları olan ailesini ve evi için ön önemli koruyucu ve kötü niyetli kişilere karşı caydırıcı unsurlardan biri, belki de en önemlisidir. Çelik kapı alacağımız firmaya gittiğimizde, çelik kapıların kalitesini anlamak için ilk yapacağımız şey kalite belgelerini sormaktır. Özellikle AB sertifikası ve TSE belgelerini sormanız kaliteyi anlamanın yollarında biri olacaktır.

Çelik kapı alma kararını hayatınız boyunca bir ya da iki kere vereceksiniz. Bu yüzden çok iyi araştırma yapmalı, sizi uzun yıllar güvende hissettirecek bir çelik kapı tercih etmelisiniz.

Çelik kapı seçeceğiniz firmalar yıllardır çelik kapı konusunda tecrübesi ile kendini kanıtlamış firma olması önemlidir. Çelik Kapı Bursa ve HB Çelik Kapı olarak 13 yılı aşkın süredir çelik kapı satışı, üretimi ve satış sonrası destek hizmetini vermekteyiz. Bir çok firma merdiven altı imalat yaparak müşterilerinin güvenini düşünmeden ziyade kendi çıkarlarını ön planda tutmaktadırlar. Bunun yanında sık sık satış mağazalarını değiştirmek zorunda kaldıkları için satış sonrası herhangi bir sorunla karşılaşıldığında muhatap bulmak çok mümkün olamayacaktır.

Çelik kapı üretiminde ve montaj sırasında oluşabilecek hataları tolere edebilmek için çelik kapı kanadı ile kasası arasındaki boşluk fazla bırakılır. Bu da zorlama ile kapının açılacağı, daha az güvenlik sunacağı daha kolay deforme olacağı anlamına gelmektedir. Çelik kapı kanadı ile kasa arasındaki boşluğun en fazla 4-5 mm olmasına dikkat etmemiz gerekir.

Çelik Kapı Bursa olarak kendi evimizde kullanmayacağımız kapıyı üretmedik.

Çelik kapılarda kullanılan kilit sistemi oldukça önemlidir. Çelik kapı zorlandığında en çok mukavemet altında kalan noktalar çelik kapı menteşeleri, kilit mekanizmalarını tutan kısımlar ve kilit mekanizmalarıdır. Bu noktalardan herhangi birisi zayıf ise zorlama anında zayıf olan noktadan kapınız açılacaktır. Bunun yanında kilit mekanizmasına hırsızlar tarafından müdahale edilebilmesinin engellenmiş olması gerekir. Bu güvenlik önlemi ise anahtar deliğinin etrafında rozet kullanarak yapılmalıdır. Bazı çelik kapılarda bu rozet olmayabilir veya yeteri kadar koruyucu olmayabilir. Bu rozetin güvenliğini sorgulamanız önemlidir. Rozet olmadığında çelik kapı kilitli olsa bile açılması en fazla 10 saniye sürmektedir. Üstelik hiç ses çıkarmadan!

Çelik kapılarda çift conta sistemi kullanılmalıdır. Sadece hırsızlar için değil, iyi bir ısı ve ses izolasyonu sağlamanın yanında toz ve haşereleri evinizden uzak tutacaktır.

Eğer zaman içinde çelik kapının modelinde sıkılabileceğinizi düşünüyorsanız veya fark yaratmak isterseniz. Çelik kapının modüler olmasına özen gösterebilirsiniz. Bu şekilde çelik kapının modelinden sıkıldığınızda çelik kapıyı değiştirmek yerine sadece dış kaplamasını değiştirebilirsiniz.

Çelik Kapıyı Aldım; Peki montajı nasıl olmalı.

Unutulmamalıdır ki; çelik kapının kaliteli üretilmesi kadar montajının da düzgün yapılası gerekir. Ne kadar kaliteli kapı olursa olsun eğer düzgün bir montaj yapılmamışsa çelik kapınız tam olarak güvenlik sağlamaz. Bunun için çelik kapı, montajını işin gerçek ustaları tarafından yapılması önemlidir, Bursa çelik kapı olarak çalışanlarımızı yılladır çelik kapı sektöründe çalışan kişiler olmasına özen gösteriyoruz. Çelik kapı montajı sırasında çelik kapı ile duvar arsındaki boşluk kolay uygulandığı için poliüretan köpük ile doldurulmaktadır. Fakat bu uygulama hem dayanıklılık hem de sağlamlık olarak sıkıntılar oluşturmaktadır. Bunun yerine daha sağlam olan beton ile doldurulması gerekir. Betonla dolgu yapıldığında çelik kapı ile evinizin duvarı tam olarak bütünleşmiş olacak ve daha sağlam olacaktır.
Çelik kapı montajı sonrasında, kapı montajının düzgün yapıldığını anlamanın yolu en ufak parmak hareketinde bile kapının kapanması kontrol edilebilir. Eğer çelik kapınız kapanmasında sorun olduğunu düşünüyorsanız mutlaka montaj elemanını uyarmalısınız.

Çelik Kapı sadece güvenliğimiz için mi?

Çelik kapı gelen misafirlerimizi karşılayan ve bizim zevkimizi temsil eden evimizin en önemli dekorasyon unsurlarından birisidir. Bunun için çelik kapılar güvenliğimizi sağlamanın yanında mekânlarımızın en önemli dekor bileşenlerinden birisi olarak evimizin tasarımını tamamlamaktadırlar.

Eğer çelik kapı seçmenin daha kolay bir yolunu arıyorsanız bu da mahallenizdeki çilingire danışarak olabilir. Çilingirler çelik kapı konusunda sizi en doğru şekilde yönlendireceklerdir.

BURSA ÇELİK KAPI