Çelik Kapı Alırken Dikkat Edilecek Noktalar.

celik-kapi-teknik-ozellikleri

  • Çelik kapı alacağınız firmanın güvenilir bir firma olduğundan emin olun, tescilli bir firma olduğundan emin olun. Günümüzde artık her köşe başında çelik kapı satan firmaları görmek mümkün özellikler Bursa gibi büyük şehirlerde. Bu yüzde mutlaka çelik kapı aldığınız firmanın TSE ve ISO90001 belgesi olmalıdır. Çelik kapınızı imalatçı firmalardan alın. Türkiye dünya çapında ünlü çelik kapılar üretmektedir bu yüzden ithal marka çelik kapı bakmanıza gerek yoktur.

Satış sonrası teknik servis hizmeti veren firmaları seçin. Aldığınız ürün zamanla deforme olabilir. Aldığı darbelere bağlı olarak mekanizmasında sorunlar oluşabilir. Bu gibi durumlarda iyi bir servis hizmeti ön plana çıkmaktadır. Ürünü en iyi tanıyan ve en iyi onarımı yapabilecek olan üreticileridir. Bir arıza olduğunda, sorunun teşhisinde ve çözümünde en iyi hizmeti ürünü aldığınız firmanın teknik servisi verecektir. Profesyonel çelik kapı firmalarında satış sonrası hizmet servisi vardır.

  • Çelik kapılar özel üretim olmalıdır. Özellikle yapı marketlerinden alınan çelik kapılar hazır öcülerde olduklarından sizin duvar ölçülerinize uymayacağından dolayı arada kalan boşluklar tuğla veya dolgu malzemesi ile doldurulur. Buda zamanla ek yerlerinde çatlamalara ve kapıda zamanla oynama olmasına neden olur. Profesyonel firmalar ise sizin kapı ölçülerinize göre uygun çelik kapı yaparlar ve bu sayede daha güvenli ve daha uzun ömürlü bir kapıya sahip olursunuz.
  • Çelik kapı, yerine göre özel olarak imal edildikten sonra, kasa ve kanat ölçüleri doğru yapılmalıdır. Çelik kapının kasa kalitesi önemlidir. Çünkü hırsızlık esnasında, hırsızın çalıştığı bölgelerin daha sağlam olması için, çelik kapı çelik zırhı uygulanmalıdır. Bu konuda çelik kapınızı aldığınız firmayla mutlaka konuşmalısınız.