Çelik Kapıyı Nasıl Seçerim ?

çelik kapı fiyatları

Saç ve çelikle güçlendirilip üretilen kapılara çelik kapı denir. Genellikle evlerinin güvenliği için çelik kapıları tercih ederiz. Güvenliğin dışında tarımları ve gürünlümleri ile çelik kapılar evlerimize değer katmaktadır. Fakat her çelik kapı yeteri kadar kaliteli ve dayanıklı değildir. O halde evimiz için çelik kapı seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Çelik kapı alırken ürünü aldığınız firma çok önemli. Bu konuda kendini ispatlamış firmaların başında Deltador gelmektedir.

Duvar çelik kapıya uydurulmaz, çelik kapı duvara uydurulur. Çelik kapı, duvardaki boşluğa tam oturacak şekilde üretilmelidir. Çelik kapıda doldurma ve kırma işlemleri yapılırsa çelik kapı yeteri kadar sağlam ve güvenli olmayacaktır.

Çelik kapının kalitesi kadar çelik kapıda kullanılan kilitlerin kalitesi de önemlidir. Sağlam kilit ve sağlam çelik kapı hırsızlar için caydırıcı iki önemli unsurdur.

Dekorasyona önem veriyorsanız evinizde kullandığınız eşyaların rengine uygun bir çelik kapı rengi seçmelisiniz.


Çelik Kapı Nasıl Alınır?

çelik kapı modelleri
Günümüzde evlerin tamamında çelik kapı kullanılmakta. Yeni ev aldığımızda ise mutlaka çelik kapı taktırıyoruz. Hal böyle olunca çelik kapıların da ucuz üretilen sahteleri ve kötü malzeme kullanan firmalar piyasada çoğalmaya başladı. Çoğu kişi fiyatları daha ucuz diye bu ‘sahte çelik kapılardan’ almaya başladı. İnsanların farkında olmadan evlerine taktıkları bu kapılar hırsızlara davetiye çıkarıyor. Bu kapıların kırılması ve açılmaları çok kolaydır ve belki de daha bir yılı doldurmadan bozulmaya dökülmeye başlarlar. Bu yüzden çelik kapı alınırken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta vardır.

 

 

 


Çelik Kapı Alırken Dikkat Edilecek Noktalar

çelik kapı
  • Çelik kapı alacağınız firmanın güvenilir bir firma olduğundan emin olun, tescilli bir firma olduğundan emin olun. Günümüzde artık her köşe başında çelik kapı satan firmaları görmek mümkün özellikler Bursa gibi büyük şehirlerde. Bu yüzde mutlaka çelik kapı aldığınız firmanın TSE ve ISO90001 belgesi olmalıdır. Çelik kapınızı imalatçı firmalardan alın. Türkiye dünya çapında ünlü çelik kapılar üretmektedir bu yüzden ithal marka çelik kapı bakmanıza gerek yoktur.
  • Satış sonrası teknik servis hizmeti veren firmaları seçin. Aldığınız ürün zamanla deforme olabilir. Aldığı darbelere bağlı olarak mekanizmasında sorunlar oluşabilir. Bu gibi durumlarda iyi bir servis hizmeti ön plana çıkmaktadır. Ürünü en iyi tanıyan ve en iyi onarımı yapabilecek olan üreticileridir. Bir arıza olduğunda, sorunun teşhisinde ve çözümünde en iyi hizmeti ürünü aldığınız firmanın teknik servisi verecektir. Profesyonel çelik kapı firmalarında satış sonrası hizmet servisi vardır.
  • Çelik kapılar özel üretim olmalıdır. Özellikle yapı marketlerinden alınan çelik kapılar hazır öcülerde olduklarından sizin duvar ölçülerinize uymayacağından dolayı arada kalan boşluklar tuğla veya dolgu malzemesi ile doldurulur. Buda zamanla ek yerlerinde çatlamalara ve kapıda zamanla oynama olmasına neden olur. Profesyonel firmalar ise sizin kapı ölçülerinize göre uygun çelik kapı yaparlar ve bu sayede daha güvenli ve daha uzun ömürlü bir kapıya sahip olursunuz.
  • Çelik kapı, yerine göre özel olarak imal edildikten sonra, kasa ve kanat ölçüleri doğru yapılmalıdır. Çelik kapının kasa kalitesi önemlidir. Çünkü hırsızlık esnasında, hırsızın çalıştığı bölgelerin daha sağlam olması için, çelik kapı çelik zırhı uygulanmalıdır. Bu konuda çelik kapınızı aldığınız firmayla mutlaka konuşmalısınız.


    Çelik kapı nasıl açılır?

    SIMPLE, LIGHT...LIKE THE POWERFUL SNEWS CMS

    Öncelikle şunu belirtmek gerekir; Kilitlenmiş, kaliteli bir çelik kapının açılabilmesi mümkün değildir. Piyasada yaygın olarak satılan çelik kapılarda ise kapıyı kilitlemeden kapıyı sadece çekerek kaparsanız kolaylıkla açılması mümkündür. Eğer sadece kapıyı kilitlemeden evden ayrılıyorsanız bu ciddi bir risk taşımaktadır. Bu sebepten dolayı mutlaka evden ayrılırken kapıyı kilitleyiniz. Hatta evde bulunduğunuz zamanlarda bile kapıyı içeriden kilitlemeniz faydalı olacaktır.