AMERİKAN PANEL KAPI 

amerikan panel kapı

Amerikan panel kaplamalı kapılar, Günümüzde inşaat sektöründe en çok tercih edilen iç kapı türüdür. Görünümleri göbekli ahşap kapı modelleri kopyalanarak üretilmektedir. Amerikan kapı modelleri genellikle 6,4, 2 göbekli ve düz olmak üzere imal edilirler. Amerikan Panel Kapıların ön ve arka yüzey panelleri de, fındık kabuğunun yüksek basınç altında kapının modeline göre sıkıştırılması ile elde edilir. 3mm kalınlıktaki bu paneller kapının görünümünü belirler.

Genellikle müşteriler Amerikan panel kapıların darbelere karşı dayanıklı olmadıklarını düşünür. Fakat iç dolgularının petekli yapısı sayesinde darbelere karşı son derece dayanıklıdır.

Kullanımı kolay ve fiyatları uygun olan amerikan panel kapı, ahşap kapının aksiye daha az bakıma ihtiyaç duymaktadır. Kapı yüzeyine uygulanan boya son derece önemlidir. Amerikan kapılar için üretilmiş olan özel boyalar ile uygulama yapılarak kapıların nemden etkilenmesi önlenmiş olur. Aynı zamanda zamanla deforme olan kapılar tekrar boyanabilir.


AMERİKAN KAPI FİYATLARI

amerikan kapı fiyatları

Amerikan kapılar sağlam olmalarının yanı sıra daha çok uygun fiyat avantajı ile öne çıkan kapılardır. Amerikan panel kapılar bu yüzden yakın zamanda genellikle tercih edilen oda kapıları olmuştur. Müşterilerin ekonomi anlamında ve estetik anlamda ön plana çıkan avantajlarından dolayı müşteriler tercih etmektedir.

Amerikan kapılar üretimde kullanılan teknikler ve kullanılan malzemelere göre Amerikan Panel Kapı Fiyatları belirlenmektedir. Kaliteli kapının anlaşılması tecrübe sahibi olmayan müşteriler için biraz zor olabilmektedir. Ama birkaç firma gezildiğinde kapılar arasındaki kalite farklılıkları anlaşılacaktır. Tabi hiç riske girmeden piyasa tarafından kabul görmüş firmalar tercih edildiğinde kötü sürprizlerle karşılaşılmamış olur.

Amerikan Panel Kapı Fiyatları genellikle 100 - 250 TL arasında satılmaktadır. Fiyatlar da belirleyici unsur genellikle. Ürünün kalitesi, satıldığı mağaza, markası ve modeline göre farklılık gösterebilmektedir. 150 TL nin altında lacağınız kapılar sizin için ciddi kalite sorunları yaşamanıza neden olabilmektedir.

Kapı fiyatlarını belirleyen diğer bir etken ise kapı montajıdır. Eğer ucuz bir kapı satın alıyorsanız, fiyata montaj dahil olmayabilir. Tabi sizin için bu durumda usta bulmak ve ödeyeceğiniz fiyatı düşünürseniz ürünü aldığınıza pişman olmanız anlamına gelecektir.

 


AMERİKAN KAPI VE AHŞAP KAPI

 

amerikan kapı - ahşap kapı
  • Doğallığa ve çevreye duyarlı insanların tercih ettiği ahşap kapılar. Maliyetinden dolayı kullanımı azalmıştır. İşçilik ve malzeme maliyetlerinin yüksek olmasından dolayı kullanım alanları azalmış ve yerine Amerikan kapılar tercih edilmeye başlamıştır. Genel olarak baktığımızda mobilya kapı, ahşap kapı, masif kapı olarak bildiğimiz kapı çeşitleri doğal ağaçların şekillendirilerek çeşidine mdf kaplama malzemesi ile ortaya çıkan kapılardır. Estetik açıdan hoş görünüme sahip olan ve en doğal görünen bu kapılar işçiliğinin doğru ve titiz şekilde yapılması gerekir. Amerikan kapılara göre işçiliği daha fazladır ve düzgün yapıldığında uzun yıllar kullanılabilir. Ahşap kapılarda çok geniş model ve dizayn söz konusudur.